Процес видавництва книги від моменту отримання початкової версії рукопису до моменту продажу екземпляру кінцевому покупцю представлений декількома етапами.

Першим етапом підготовки рукопису книги до видання є коректорська робота, що полягає у ретельній перевірці тексту на предмет наявності орфографічних чи синтаксичних помилок. Також під час даного етапу можливе внесення несуттєвих змін до тексту твору з метою забезпечення максимально зручного сприйняття матеріалу читачем.

Наступним етапом буде художнє оформлення обкладинки книги. Слід зазначити, що даний етап є досить важливим і від того, наскільки вдало буде обрано зовнішнє оздоблення твору, суттєво залежатиме майбутній обсяг продаж. Адже для читача, який бачить на полиці книжкового магазину книгу незнайомого автора, перше враження сформує саме оздоблення палітурки. Отже, привернення уваги потенційного покупця якісним оздобленням значно підвищить ймовірність придбання книги.

Після цього потрібно підготувати макет книги для типографії. На даному етапі відкоригований текст книги разом з малюнком обкладинки оформлюється згідно з обраним форматом видання книги. Перевіряється дотримання відступів тексту від краю аркуша, інтервалів між розділами тексту, оформлюється анотація, та здійснюються інші дії щодо підготовки кінцевого варіанту книги до друку.

Вартість підготовки  рукопису до друку у видавництвах Києва суттєво відрізняється. При бажанні знизити витрати на видавництво книги автор може провести підготовку рукопису до друку самостійно, але, враховуючи наявність у спеціалізованих організаціях чималого досвіду з оформлення подібних творів, а також рівня загального враження від аматорського оформлення книги та від оформлення книги командою професіоналів, більш перспективним варіантом є використання послуг кваліфікованих фахівців.

По факту завершення підготовки макету книги необхідне проведення певного юридичного оформлення твору, зокрема – закріплення авторських прав та присвоєння міжнародного коду друкованого видання. Оформлення виключних прав на видання твору за автором книги забезпечить можливість отримання доходу від продажу прав на видання книги в майбутньому при умові, що даний твір скористається популярністю у читачів.

Присвоєння міжнародного коду друкованого видання ISBN є обов’язковою умовою при бажанні розповсюджувати книгу через офіційну торгову мережу.

Слід зазначити, що реалізація вказаних дій при самостійному оформленні всіх документів буде потребувати значних витрат часу. Враховуючи, що в деяких випадках більш вигідним є провадження основного виду діяльності, зокрема – написання нової книги,  краще обрати видавництво в Києві, яке надасть повний пакет послуг з юридичного оформлення твору.

Пошук типографії для друку підготовленого макету книги також може вимагати досить тривалого часу та призвести до отримання продукції низької якості. Здебільшого  видавництва книг у Києві мають перелік типографій, якість та умови друку яких є найбільш зручними. Тому при зверненні у організацію, яка надає повний комплекс послуг, існуватиме можливість зберегти не тільки час, а ще й гроші.

Також необхідно зазначити, що друком необхідної кількості примірників книги перелік задач з реалізації твору не обмежується. Останнім етапом буде пошук мережі книжкових магазинів, яка прийме на реалізацію таку книгу. Враховуючи, що великий книжковий магазин не прийме на реалізацію твір незнайомого автора, кращим варіантом буде пошук видавництва, яке має партнерські відносини з мережами роздрібних книжкових магазинів.

Таким чином, при відсутності у автора досвіду підготовки до друку макету книги, контактів з типографіями та торговою мережею, краще всього звернутися до видавництва, яке надає повний спектр послуг, від підготовки рукопису до реалізаціі книг.